Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in talimatıyla, maliye ekipleri 17 milyar liralık sahte faturaya yönelik inceleme başlattı.

230 Vergi Müfettişinden 50 İlde 17 Milyar Liralık Sahte Faturaya İnceleme

Kayıt dışı ile mücadeleyi gündeme alan Hazine ve Maliye Bakanlığı yeni bir çalışma başlattı. Bu çalışma ile sahte fatura yoluyla gerçekleştirilen vergi kaçağı engellenecek. Bu kapsamda 17 milyar liralık sahte fatura incelemeye alındı.

Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı’na bağlı 230 vergi müfettişi 50 ilde çalışma başlattı. Sahte belge kullanarak vergi kaçıran 5 bin 100 mükellef tespit edildi. Bu mükellefler hakkında sahte belge kullanma incelemeleri gerçekleştirilecek.

Şehitkamil'de Emekliye Bayram İkramiyesi Başvuruları Başladı! Başkan Umut Yılmaz Duyurdu! Şehitkamil'de Emekliye Bayram İkramiyesi Başvuruları Başladı! Başkan Umut Yılmaz Duyurdu!

İlerleyen zamanlarda bu sayının artacağı ve sahte belge ile mücadelede kararlılığın devam edeceği ifade ediliyor. Yeni yol haritasının kapsamında, vergi kayıp ve kaçağına sebep olduğu şüphesi bulunan mükellefler yer alıyor. Bu kişilere yönelik müfettişler, eş zamanlı olarak vergi ve kara para aklama incelemeleri yapacak. Kendi adına başkasına işletme kurduranlar ve buna ortak olanlar da tespit edilecek.

Editör: Haber Merkezi