Ak Parti’de 31 Mart seçimleri öncesinde Murat Çetin’in görevden alınmasının ardından, il başkanlığını vekaleten Murat Şerbetçi yürütüyor.

Ak Parti Gaziantep İl Başkanlığı'nda Son Perde! Başkan Kim Olacak?

3 aylık sürenin ardından il başkanlığına kimin getirileceği belirsizliğini korurken, Genel merkez ilk olarak teşkilat temayülü yapma kararı aldı.

Şahinbey Belediyesi'nden Öğrencilere Müjde! 1.500 ile 5.000 TL Arasında Destek! İşte Detayları Şahinbey Belediyesi'nden Öğrencilere Müjde! 1.500 ile 5.000 TL Arasında Destek! İşte Detayları

Edinilen bilgiye göre, Genel Merkez, Gaziantep il başkanının kim olacağı konusundaki çalışmalarında son noktaya geldi. Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in görevlendirmesi ile Gaziantep İl Koordinatörü Hakan Kahtalı’nın gözetiminde, 22 Haziran Cumartesi günü teşkilat temayüle yapılması kararı alındı.

İl başkanlığında gerçekleşecek olan temayülde, il yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra, il gençlik ve kadın yönetim kurulu üyeleri, Şahinbey ve Şehitkamil ilçe yönetim kurulu üyeleri, kırsal ilçelerin ana kademe, gençlik ve kadın ilçe başkanları, Büyükşehir, Şahinbey ve Şehitkamil belediye meclis üyeleri oy kullanacak.

Temayülde eski milletvekillerinin görüşleri de alınacak. Oy kullanacak isimler, il başkanı olarak görmek istedikleri 3 ismi yazabilecekler.  Saat 11.00 ile 15.00 saatleri arasında yapılacak Temayülde önde çıkan 3 isim Önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilecek.

Editör: Haber Merkezi