İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin öldüğü helikopter kazası hakkında Devlet Bahçeli ses getirecek bir çıkışa imza atarak "İran'ın başına gelen felaketin Allah korusun ama Türkiye'de de yaşanabileceğini düşünmek gerçek niyetlerini az çok yorumlamış olmamızın sonucudur" diye konuştu.

Bahçeli ayrıca HDP ve DEM Parti'yle ilgili tepkisini dile getirip "Bay Zühtü'nün gitmesinden sonra AYM'nin önüne geçen sanıyorum kalmamıştır" dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin TBMM grup toplantısında kürsüye çıktı. Gazze'de yaşanan katliama dikkat çeken Bahçeli, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu hakkında çıkarılan tutuklama kararına da değindi. Bahçeli'nin İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin yaşamını yitirdiği kazayla ilgili sözleri dikkat çekti.

Gaziantep Nurdağı Devlet Hastanesi'nin Neredeyse Bitmek Üzere! Gaziantep Nurdağı Devlet Hastanesi'nin Neredeyse Bitmek Üzere!

"GAZZE DÜŞERSE MİLLİ GÜVENLİK TEHDİTLERİ KATLANACAKTIR"

Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkan mesajları şöyle:

Uluslararası Ceza Mahkemesi Başsavcısının, İsrail Başbakanı ve Savunma Bakanı’nı insanlık suçları nedeniyle yakalama kararı müracaatında bulunması caniler için çemberin daraldığını göstermesinin yanı sıra çok önemli bir gelişmedir. Soykırımcıların kaçışı veya kurtuluşu yoktur. Netanyahu gittikçe yalnızlaşmakta, güvendiği dağlara kar yağmaktadır.

Gazze meselesi Türkiye'nin de meselesidir. Gazze düşerse milli güvenlik tehditleri katlanacaktır. Misak-ı Milli günü geldiğinde mutlaka ihya ve ibra edilecektir. Toprak asla mal veya arazi parçası değildir.

Gazze'ye baktığımızda 400 yıllık anılarımızı görüyoruz. Filistin davasında tarafsız kalmak milli ve namuslu bir siyaset tercihi olamaz. Dirayetli olmazsak, öngörüyle hareket edemezsek, Gazze'de yaşanan vahşetlerin tıpkısının aynısına vatanımızda maruz kalmamız muhtemeldir.

Madden ve fiziken çekildiğimiz topraklarda manen ve fikren sonuna kadar varız. Adaletin tecellisine inşallah hep birlikte şahitlik edeceğiz.

HDP TEPKİSİ: BAY ZÜHTÜ'NÜN GİTMESİNDEN SONRA AYM'NİN ÖNÜNE GEÇEN SANIYORUM KALMAMIŞTIR

HDP bugün değilse ne zaman kapatılacaktır! Bay Zühtü'nün gitmesinden sonra AYM'nin önüne geçen sanıyorum kalmamıştır. O halde bu iş bitmelidir, HDP ve devamı sözde parti kapatılmalıdır.

Editör: Haber Merkezi