Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan artışa yeşil ışık yaktı. CHP de bayram ikramiyeleri için "15 bin TL olmalı" çağrısı yapıldı.

Bakan Işıkhan Müjdeyi Açıkladı! Emekli Bayram İkramiyesi

SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emekli maaşı zammı sonrası bu kez ikramiye ödemeleri için zam beklentisi oluştu. Şu an 2’şer bin TL olmak üzere hem Ramazan hem Kurban Bayramı’nda toplamda 4 bin TL ödenen emekli bayram ikramiyesinde artış için iki formül masada.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Emeklilerin bayram ikramiyesinin artırılması talebi var, bu adımlara atmaya hazırız" açıklamasını yaparken CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer bayram ikramiyesinin 15 bin TL'ye çıkarılması gerektiğini söyledi. Taşcıer, "Bu tutar emekliye bir lütuf değil, yaşamını insanca sürdürebilmesi için zaten verilmesi gereken hakkıdır." dedi.

Şahinbey Belediyesi Kurban Satışlarına Başladı! Kurbanlıklar Kapış Kapış Olacak! Şahinbey Belediyesi Kurban Satışlarına Başladı! Kurbanlıklar Kapış Kapış Olacak!

Bakan Işıkhan katıldığı NTV canlı yayınında, "Emeklilerimize bir seferlik beş bin lira destek verdik. Emeklilerimiz müsterih olsun. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile gerekli değerlendirmeleri yaparak, gerekli çalışmaları yaparız ve adımları atarız. Emeklilerin talebi var, bu adımı atmaya hazırız." diye konuştu.

Emekli ikramiyeleri için iki formülün masada olduğu konuşulurken ilk formülde yüzde 50 artış geleceği yönünde. Bu formül gerçekleşirse ikramiyeler 3 bin TL'ye yükselmiş olacak. İkinci formüle göre ise Emekliler Yılı kapsamında emeklilerin ikramiyelerine yüzde 100'e varan artış yapılması. Bu artış gerçekleşirse de emeklilerin alacağı ikramiye tutar da 4 bin TL'ye yükselecek.

Editör: Haber Merkezi