Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 35 bin Sağlık Personelinin ataması için takvimin başladığını duyurdu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kabine Toplantısı sonrası gazetecilerle bir araya gelerek 35 bin sağlık personelinin atamasına yönelik takvimin başladığını zamanda aynı zamanda Türkiye genelinde yoğun bakım doluluk oranı %72 İstanbul özelinde yüzde 83'e çıkmış.

Bugün itibarıyla Türkiye geneli yoğun bakım doluluk oranı yüzde 71 olduğunu ifade etti Bakan Koca, kılavuzu bu hafta Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'ne (ÖSYM) göndermeyi planladıklarını ve alımlarda mülakat yapılmayacağını, tüm adayların eşit koşullarda yarışacağını söyledi.

'35 BİN YENİ ÇALIŞMA ARKADAŞIMIZ ARAMIZA KATILACAK''

Yeni sağlık çalışanı istihdamının olup olmayacağına yönelik bir soru üzerine Bakan Koca, "Sayın Cumhurbaşkanımız müjdeyi verdi. 35 bin yeni çalışma arkadaşımız aramıza katılacak. Gerek mevcut sağlık hizmetlerinin etkin olarak sürdürülebilmesi açısından gerekse yeni açılan hastanelerimizin personel ihtiyacı açısından 35 bin yeni istihdam, gücümüze güç katacak." ifadesini kullandı.

Gaziantep’te Depremzedeler Çıkış Yolu Arıyor! Hepimiz Kiracı Durumuna Düştük! Gaziantep’te Depremzedeler Çıkış Yolu Arıyor! Hepimiz Kiracı Durumuna Düştük!

''MÜLAKAT OLMAYACAK TÜM ADAYLAR EŞİT YARIŞACAK''

Personel alımına ilişkin bir tarihin olup olmadığına yönelik soruyu cevaplayan Bakan Koca, şunları kaydetti:" Takvim bugün itibarıyla başladı. Personel alımı imzalandı. Kılavuzu bu hafta ÖSYM'ye göndermek istiyoruz.

Bildiğiniz gibi alımlarda mülakat yok. Tüm adaylar eşit koşullarda yarışacaklar. 15 bini hemşire, 8 bini hizmet personeli olmak üzere toplam 35 bin yeni çalışma arkadaşımız olacak. Branş dağılımını ve nihai takvimi ÖSYM ile birlikte hazırladığımız kılavuz ile ilan edeceğiz. Zannediyorum bir hafta içinde yetiştirebileceğiz. Şimdiden hayırlı olsun."

Editör: Haber Merkezi