Gaziantep'te daha önce çimento, kurbanlık ve baklavadaki yüksek fiyatlara el atan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’ndan çok önemli bir hamle daha geliyor!

Gazianteplilere Müjde, Antep Fıstığı'nın Hasadı Başladı! Gazianteplilere Müjde, Antep Fıstığı'nın Hasadı Başladı!

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, geçtiğimiz haftalarda beton fiyatlarının düşürülmesi için uyarıda bulunup "Eğer 1 ay içinde beton fiyatları Türkiye ortalamalarına gerilemezse beton santralleri kuracağız” demişti. 

Tahmazoğlu’nun bu uyarısının ardından çimento firmalarından indirim haberleri geldi. Çimento fiyatlarının ardından kurbanlık için de harekete geçen Tahmazoğlu, kentte belediye eliyle ucuz kurbanlık satışı başlattı.

Kurban Bayramı'na kısa bir süre kala, Şahinbey bölgesinde indirimli kurban satış noktaları açtı. Van beyazı cinsi kilogram fiyatı 210 TL, mor toklu cinsi kilogram fiyatı ise 200 TL olan kurbanlıklar, piyasa fiyatlarından yaklaşık 30 TL daha uyguna vatandaşlara sunuluyor. Tahmazoğlu’nun bu kurbanlık hamlesinin ardından kentte 220 - 240 lira arasında satılan kurbanlık fiyatalrı 200 ila 210 liraya kadar geriledi.

Gaziantep’te çimento, beton ve kurbanlık fiyatlarına karşı örnek bir mücadele başlatan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun bu kez yeme içme sektörüne el atıyor.

Birçok sosyal sorumluluk projelerine imza atan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Millet Lokantası’nı açıyor. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun bu hamlesiyle gastronomi kentinde yeme-içme sektöründeki fahiş fiyatların da aşağıya çekilmesi bekleniyor.

Editör: Haber Merkezi