AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok'tan dikkat çeken bir açıklama geldi. Altınok, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüklerini anlatarak, emekliler için iyileştirme yapılacağı sinyalini verdi.

Seçim öncesi peş peşe seyyanen zam iddiaları gündemdeyken bir açıklama da AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok'tan geldi.

Altınok, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü ve bütçe imkanları doğrultusunda emeklilere yönelik iyileştirmeler yapılacağını dile getirdi.

Ankara'daki vaatlerini sıralayan Altınok şu ifadeleri kullandı:

"Emeklilerimize her türlü desteği veriyoruz. Büyükşehirde ulaşım bizde değil, su bizde değil. Ulaşımı ücretsiz yapıyoruz, suyu yüzde 50 indiriyoruz. Bin lira değil beş bin lira veriyoruz. 2500 lira veriyoruz, doğal gaz desteğini çıkarıyoruz."

Gaziantepli Öğrenci BERİL AYBÜKE'den Çok Manalı Bozkurt İşareti! Gaziantepli Öğrenci BERİL AYBÜKE'den Çok Manalı Bozkurt İşareti!

Emeklilere bayram öncesi zam sürprizi olabilir mi sorusuna Altınok şu yanıtı verdi: "Biliyorsunuz TBMM kapalı ve emeklilerle ilgili karar Meclis'te alınıyor."

"Cumhurbaşkanımız ile konuştum, emeklilerle ilgili bütçe imkanlarına göre iyileştirme yapılacak."

"Emekliler bizim başımızın tacı. İki gündür Sayın Cumhurbaşkanımız ile beraberdik. Emeklilerin derdini yine çözerse AK Parti ve sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan çözer."

"Bayram ikramiyesiyle ilgili bir rakam telaffuz etmedi. Durumu biraz konuştum. Cumhurbaşkanımız da olayın farkında."

"Emekli vatandaşlarımız da başımızın tacı, ülkeye büyük hizmetleri var."

"Bütçe imkanlarıyla emeklilere yapılan destek artacak. Hiçbir emeklimizi mağdur etmeyeceğiz. Sıkıntıda, darda bırakmayacağız."

Editör: Haber Merkezi