Cumhurbaşkanı Erdoğan, SSK ve Bağ-Kur emeklisine ilave yüzde 5 artış yapılacağını açıklamıştı. Böylelikle emekli zammı artış oranı yüzde 42,6'ya yükselmişti. Gelen son dakika haberine göre emekli maaşlarına bir ek zam daha yapıldı. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "SSK ve Bağ-Kur emeklilerimizin aylıklarının Ocak 2024 itibarıyla 6 aylık artış oranını yüzde 49,25’e yükseltiyoruz. Böylece bu yıl tüm emeklilerimizin aynı oranda artış almasını sağlıyoruz." açıklamasında bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaş zamlarını yüzde 49,25’e yükselttiklerini açıkladı. Çalışma Bakanı Işıkhan, "Böylece bu yıl tüm emeklilerimizin aynı oranda artış almasını sağlıyoruz." dedi.

SSK, Bağ-Kur emekli aylıklarına 5 puan olarak açıklanan refah payı 11.68'e çıkarılıyor. Böylece işçi, esnaf, çiftçi emekli aylıklarına zam oranı memur emeklileriyle eşitleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla yüzde 37.57 açıklanan enflasyon zammına Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda torba teklife eklenen önergeyle 5 puanlık refah payı eklenmiş, en düşük emekli aylığı 10 bin liraya çıkarılmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla yüzde 37.57 açıklanan enflasyon zammına Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda torba teklife eklenen önergeyle 5 puanlık refah payı eklenmiş, en düşük emekli aylığı 10 bin liraya çıkarılmıştı. Yeni zam oranının memur emekliler ile eşitlenerek yüzde 49,25'e yükseltildiği açıklandı.

EMEKLİ MAAŞ FARKLARI NE ZAMAN ÖDENECEK?

Bakan Işıkhan, ek zamdan kaynaklı farkların, Resmi Gazete'de yayımlandıktan sonra 1 hafta içerisinde ödeneceğini açıkladı.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI NE KADAR OLDU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulunmuştu. Milyonlarca emeklinin heyecanla beklediği ek zam oranı ve 2024 yılında uygulanacak en düşük emekli maaşı ücreti de belli olmuştu.

Gaziantep’te Depremzedeler Çıkış Yolu Arıyor! Hepimiz Kiracı Durumuna Düştük! Gaziantep’te Depremzedeler Çıkış Yolu Arıyor! Hepimiz Kiracı Durumuna Düştük!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Emekli maaşı alt sınırını 7 bin 500 liradan 10 bin liraya çıkarıyoruz." demişti. Yeni en düşük emekli maaş oranı ise hesaplamalardan sonra beli olacak.

Editör: Haber Merkezi