AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin emekliye müjde gibi haberi duyurdu. Seyyanen zam Erdoğan’ın masasında, çalışmalar başladı!

TEMMUZ ÖNCESİ İKİNCİ ZAM

Emekli maaşı zammı Ocak 2024 yılında SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklileri için yüzde 49,25 olarak uygulanmaya başlamıştı. En düşük emekli maaşı da 7500 liradan 10 bin lira seviyesine yükseltildi.

Milyonlar yapılan zamları yeterli bulunmayınca bu kez emeklilere destek, bayram ikramiyelerinden geldi. İki bayramda 4000 TL olarak ödenen emekli ikramiyesi yüzde 50 zam ile 6000 liraya çıkarıldı.

Gaziantep Büyükşehir Meclis'te, CHP Sandalye Sayısını Artırdı! Gaziantep Büyükşehir Meclis'te, CHP Sandalye Sayısını Artırdı!

Ancak tüm bunlar emeklilerin beklentilerini karşılamayınca emekliye seyyanen zam sesleri yükselmeye başladı.

EMEKLİYE ZAMDA ERDOĞAN’DAN MATEMATİK HESABI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 10 bin TL olan en düşük emekli maaşının yeterli olmadığını vurgulamış ve seyyanen zam bekleyenlere maliyet hesabı yaparak yanıt vermişti.

Erdoğan, “16 milyon emeklimiz var, 7 bin TL eklemek demek bütçeden yaklaşık 1,4 trilyon liralık 10 bin lira eklemek demek, 1,9 trilyon liralık kaynağı buraya aktarmak demek.

Askeriyle, polisiyle, eğitimcisiyle, sağlıkçısıyla velhasıl tüm memuru ve işçisiyle devletin çalışanlarının yarısından fazlasına maaşlarını vermesek o zaman belki bu ilave gideri karşılayabiliriz” demişti.

EK ZAMDA ‘CUMARTESİ GÜNÜ’ İDDİASI

Seçim öncesi emeklilerin beklentileri tüm bu açıklamalara rağmen devam ederken bugün emekliye ek zam için 16 milyondan fazla emekliyi heyecanlandıran bir kulis gündeme bomba gibi düştü. 

İddia o ki, Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilere 5.000 TL seyyanen zam verileceğini cumartesi günü Ankara'da yapacağı mitingte açıklayacak!