Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurdu ve sert çıkış yaptı. Erdoğan, "Kim yaparsa bedelini fazlasıyla ödeyecek" dedi.

Erdoğan'dan Fahiş Fiyatla Mücadele Açıklaması! "Kim yaparsa bedelini fazlasıyla ödeyecek"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Milletimizin fahiş fiyat yükünün altında ezilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Bunu kim yaparsa yapsın bedelini fazlasıyla ödeyecek" açıklamasını yaptı.

AKP Gaziantep İl Başkanı Kim Olacak! Ana Gündem Oy Kaybı! AKP Gaziantep İl Başkanı Kim Olacak! Ana Gündem Oy Kaybı!

Erdoğan aynı zamanda enflasyon ve kamuda tasarrufa ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan, Irak ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilerle söyleşi gerçekleştirdi. Erdoğan ekonomiye dair şu değerlendirmelerde bulundu.

Burada temel önceliğimiz her şeyden önce vatandaşımızın refahıdır. Fahiş fiyatlarla mücadelede yeni ve daha caydırıcı tedbirler ortaya koyabiliriz.

Aşırı kar hırsı dizginlenmediği müddetçe ne kadar maaş artışı yaparsanız yapın sorun devam edecektir. Hele gıda gibi mecburi kalemlerde buna müsaade edemeyiz.

"GEREKLİ TEDBİRLER İÇİN İLGİLİ BAKANLIKLARIMIZ ÇALIŞMALARINI YAPIYOR"

Gerekli tedbirler için ilgili bakanlıklarımız şu anda çalışmalarını yapıyorlar. Kısa süre içinde somut birtakım adımlarla enflasyonu da artıran bu fahiş fiyatlara karşı mücadelemiz kesinlikle gerçekleşecektir.

Ambalajların üzerine fiyatlarının yazılması konusu da düşünülebilir. Burada taviz veremeyiz, üzerine üzerine gideceğiz.

"KİM YAPARSA YAPSIN BEDELİNİ FAZLASIYLA ÖDEYECEK"

Milletimizin fahiş fiyat yükünün altında ezilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Bunu kim yaparsa yapsın bedelini fazlasıyla ödeyecek.