Gaziantep Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesabından paylaşımında, ''Başkanımız @FatmaSahin 'in katılımıyla emeklilerimiz için hazırlanan #EmekliKart’ın tanıtımı yapıldı. Emekli kartımız ile emeklilerimiz su kullanımında indirimden yararlanacaklar ve #GaziantepBüyükşehir’in tüm sosyal tesislerinden yüzde 20 indirimle faydalanabilecekler.'' ifadelerini kullandı.

Milyonlarca emeklinin gözü seyyanen zam açıklamasındayken 'Emekliler Yılı'nda yeni destek paketlerinin de hazırlıkları sürüyor. En düşük emekli maaşı alan emekliler için 'Emekli Kart' düzenlemesinin yolda olduğu belirtilirken Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nde uygulama başladı.

Seçim öncesi seyyanen zam ihtimalleri emeklinin gündemindeyken emekli maaşı 10 bin TL ve daha az olan vatandaşlar için yeni formül masaya yatırıldı.

Bu Vitamin Alzheimer Olasılığını Düşürüyor! Bu Vitamin Alzheimer Olasılığını Düşürüyor!

Türkiye genelinde uygulanması beklenen Emekli Kart projesinde ilk adımı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi attı. Kartla birlikte emekliler bazı indirimlerden yararlanacak

Gaziantep'te yaşayan 65 yaş üstü 76 bin vatandaşın yararlanacağı uygulama, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası dolayısıyla verilen iftarda Başkan Fatma Şahin tarafından tanıtıldı.

Gaziantep Emekli Kart'ı kullanan 65 yaş üstü vatandaşlara içme suyunda, ilan ve reklam vergisinde ve belediyeye bağlı sosyal tesislerde yüzde 20 indirim uygulanacak. Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Haydi Sofraya Lokantalarında yüzde 20 indirimli faydalanılabilecek.

Gazi Konut projelerinde emekliler için yüzde 20 konut kontenjanı ayrılacak.

EMEKLİ KART BAŞVURU

Doğal gaz tesisatı desteği başvurularında öncelik, kentte bulunan mağaza ve firmalarda özel indirimlerinde yer alacağı mobil uygulamanın telefonlara indirilmesi gerekiyor. Mobil uygulama üzerinden başvurular alınırken ayrıca Büyükşehir Belediyesi’nin Beyaz Masa biriminden ve ALO 153 Çağrı Merkezi’nden de kayıt yaptırılabilecek.