Gaziantep'te Ana İlçelerden Şehitkamil Dahil, 3 İlçe Cumhuriyet Halk Partisi'nde..

Şahinbey Belediyesi'nden Öğrencilere Müjde! 1.500 ile 5.000 TL Arasında Destek! İşte Detayları Şahinbey Belediyesi'nden Öğrencilere Müjde! 1.500 ile 5.000 TL Arasında Destek! İşte Detayları

CHP Şehitkamil eski İlçe Başkanı Avukat Umut Yılmaz, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde belediye başkan adayı oldu

Umut Yılmaz Kimdir?

1981 yılında Gaziantep’te doğdu. İlk ve orta öğrenimini Gaziantep’te Gaziantep Fırat Kolejinde tamamladıktan sonra 2000 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk bölümüne girdi.

2004 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Stajını İstanbul’da Aksan Hukuk Bürosu icra departmanında tamamlayarak Avukatlık ruhsatnamesini almaya hak kazandı.

Zorunlu Askerlik Hizmetini aynı zamanda vatandaşı da olduğu KKTC’de kısa dönem olarak tamamladıktan sonra Gaziantep’e dönmüştür.2004 yılından bu yana serbest Avukat olarak çalışmakta olup özellikle Aile Hukuku, Ticaret Hukuku, Fikri ve Sınai Hukuk, İcra ve İflas Hukuku, Borçlar Hukuku, Tazminat Hukuku, Sözleşmelerin hazırlanması ve müzakeresi, Şirketler hukuku ve ağırlıklı olarak özel hukuktan doğan diğer sorunların çözümü konusunda mesleki çalışmasını sürdürmektedir.

Avukat Umut Yılmaz aynı zamanda marka ve patent vekilidir. Yabancı dili İngilizcedir. 18 yaşından beri her seçimde çeşitli okullarda sandık güvenliği ile ilgili görev aldı. CHP il genelinde seçim hukuku komisyonlarında bulundu.

İl- İlçe delegeliği yanı sıra Gaziantep Şehitkamil İlçesi yönetim kurulu üyeliği yaptı. 2018 yılında Gaziantep’in en büyük ikinci merkez ilçesinde büyük bir oy farkı ile Gaziantep Şehitkamil İlçe Başkanı seçildi. 2018-2020 yılları arasında ilçe başkanı görevini yürüttü.

Editör: Haber Merkezi