Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin, İpekyolu’nun yükünü alacak Dülük- Otoyol Tüneli Projesinin 6 milyar TL’ye mal olacağını söyledi.

Gaziantep Trafiğini Büyük Oranda Rahatlatacak! Dülük- Otoyol Tüneli Projesi

Şahin, projenin tamamlanmasıyla birlikte İpekyolu’na alternatif olacağını kaydetti. Gaziantep trafiğinin bel kemiği olan İpekyolu’na alternatif olacak olan Dülük-Otoyol Tüneli Projesi, heyecan ile bekleniyor. Temel atma işleminin ardından 2 yıl içinde tamamlanması beklenen Dülük-Otoyol Tüneli Projesi ile İpekyolu’nun yükü azalacak.

Şahin, “İpekyolu’na alternatif olarak düşündüğümüz Dülük-Otoyol Tüneli, Dülükbaba Ormanı ve Antik Kentinin altında açılacak. Tünellerle 4.Organize Sanayi Bölgesi’ne direkt bağlantı sağlayacak.

Gaziantep'te Evlerine Cam Balkon Yaptıranlara Kötü Haber! Yargıtay'dan Emsal Karar! Gaziantep'te Evlerine Cam Balkon Yaptıranlara Kötü Haber! Yargıtay'dan Emsal Karar!

Bu yapılırken hem yeşil alan hem de tarihi merkez korunacak. 6 milyar TL değerinde, 7 bin 414 metre uzunluğundaki tünel projesi İpekyolu’ndaki yoğunluğu azaltacak. Gazianteplilere hayırlı uğurlu olsun. Ulaşımıyla güçlü Gaziantep’’dedi.

Editör: Haber Merkezi