Şehitkamil'de Emekliye Bayram İkramiyesi Başvuruları Başladı! Başkan Umut Yılmaz Duyurdu! Şehitkamil'de Emekliye Bayram İkramiyesi Başvuruları Başladı! Başkan Umut Yılmaz Duyurdu!

Gaziantep haber! Kent yoğunluğu en fazla olan Şahinbey ilk sırada yer alırken ikinci sıraya Şehitkamil yerleşti. Merkez ilçelerden olan Şahinbey ve Şehitkamil'e yeni ilçe geleceği iddia ediliyor.

Gaziantep'in Gündemine Bomba gibi Düştü! Nüfus Hızla Artıyordu! 

İddialara göre Şahinbey'in Karataş, Şehitkamil'in ise Gazikent semtlerinin yeni ilçe olacağı belirlendi. Böylece Gaziantep'te taşra ilçeler ile birlikte toplam 11 ilçe olacak.

İçişleri Bakanlığı'nın Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapmış olduğu ortak çalışmanın meclise sunulacağı da iddialar arasında bulunuyor.

YENİ İLÇELER KARATAŞ ve GAZİKENT OLACAK

Türkiye'nin en büyük ilçelerinden biri olan Şahinbey'de ilçedeki nüfus yoğunluğu 1 milyondan fazla dolayısıyla Karataş semtinin yeni bir ilçe olarak belirlendiği öğrenildi. Karataş'ın ilçe olması durumunda başkan seçilecek.

 Türkiye'nin en kalabalık ilçeleri arasında yer alan Şehitkamil'de de nüfus yoğunluğundan dolayı Gazikent semti yeni merkez ilçe olacağı öğrenildi. Ayrıca burada da yeni belediye başkanı yapılacak seçimlerden sonra belli olacak.

Editör: Haber Merkezi