Gaziantepliler Ne Yediğinize Dikkat Edin! O Kişilere Ceza Yağdı! Gaziantepliler Ne Yediğinize Dikkat Edin! O Kişilere Ceza Yağdı!

TÜİK verilerine göre ülke genelinde konut satışları geçen yılın aynı dönemine oranla azalırken,  Gaziantep’te ise yüzde 5 oranında arttı.

GAZİANTEP İLK 10’DA YER ALDI

TÜİK verilerine göre en fazla konut satışının gerçekleştiği iller de belli oldu. İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Bursa, Mersin,  Gaziantep, Balıkesir, Tekirdağ ve Adana en fazla konut satışının gerçekleştiği 10 il oldu.  Gaziantep, konut satışında 7’nci sırada yer aldı.

İKİNCİ EL KONUTTA

Gaziantep’te konut satış istatistikleri belli oldu. Buna göre, kentte 2024 yılı Mayıs ayında 3 bin 345 konut satıldı. Bu satışların 238’i ipotekli, 3 bin 107’si ise diğer satışlar oldu. Gaziantep’te satışların bin 206’sı ilk el satış olurken, 2 bin 139’u ise ikinci el konutlar oldu.

GAZİANTEP’TE KONUT SATIŞI ARTTI

Kentte konut satışlarının geçen yılın aynı dönemine oranla arttığı gözlendi. 2023 yılı Mayıs ayında 3 bin 183 konut satılırken, 2024 yılı Mayıs ayında yüzde 5 artarak 3 bin 345 olarak gerçekleşti. Yine Mayıs ayında ipotekli konut satışları geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 56 oranında azaldı.

Editör: Haber Merkezi