Gaziantep'te bir polis helikopteri kırıma uğradı. Olayda Pilot Emniyet Amiri Cemil Gülen ile Sözleşmeli pilot Levent Öztürk şehit oldu. Bir teknisyen de yaralandı.

Son dakika haberi! Gaziantep'e gitmek üzere Hatay'dan havalanan Emniyet Genel Müdürlüğü envanterine kayıtlı EM708 kuyruk numaralı helikopter ile Nurdağı ilçesi Kartal Köyü yakınlarında saat 22.49'da temas kesildi. Helikopter ile en son temas edilen bölgeye arama-kurtarma, UMKE, AFAD ve jandarma ile sağlık ekipleri sevk edildi. Kırıma uğrayan helikoptere ulaşan ekipler, Pilot Emniyet Amiri Cemil Gülen ile Sözleşmeli Pilot Levent Öztürk'ün şehit olduğunu belirledi.

Yaralı olarak ulaşılan helikopter teknisyeni ise ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye sevk edildi.

Kazayla ilgili resmi açıklama İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan geldi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Yerlikaya, "Kahraman pilotlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine, Aziz Milletimize ve Emniyet Teşkilatımıza başsağlığı diliyorum. Şehitlerimizin makamı âli olsun. Yaralı polisimize acil şifalar diliyorum." dedi.

Gaziantep'te Kurban Satışları İstenilen gibi Olmayınca Fiyatlarda Sert Düşüşler Gözlemlendi! Gaziantep'te Kurban Satışları İstenilen gibi Olmayınca Fiyatlarda Sert Düşüşler Gözlemlendi!

Editör: Haber Merkezi