Goldman Sachs ve Citibank gibi dünya çapında tanınan iki finans kuruluşu, 2024 yılı için Ons altın fiyatı beklentilerini paylaştı. Gram altının da 3850 lirayı göreceği tarihi açıkladı.

Altın, tarihin en karlı yatırım araçlarından biri olarak, jeopolitik risklerin artmasıyla değer kazanmaya devam ediyor. İran ile İsrail arasındaki gerilim sonucunda Ons altın fiyatları tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve 2.431 dolar seviyesini gördü. Gram altın fiyatı ise 2.527 Türk Lirası’na kadar yükseldi.

Bu konuda Goldman Sachs ve Citibank’tan önemli bilgiler geldi. Goldman Sachs, 2024 yıl sonu için Ons altın fiyatının 2.700 dolar olabileceğini tahmin ederken, Citibank bu rakamın 3.000 dolara kadar çıkabileceğini öngörüyor.

Gaziantep ile Hatay Depremin İzlerini Birlikte Silecek! Kardeş Şehir Oluyor! Gaziantep ile Hatay Depremin İzlerini Birlikte Silecek! Kardeş Şehir Oluyor!

Bu iki bankanın tahminleri, gram altın fiyatlarının gelecekteki muhtemel seviyeleri konusunda heyecan yarattı. Yapılan tahminlere göre, Ons altın fiyatları beklenen seviyelere ulaşırsa, gram altın fiyatlarında en az %42 ile %52 arasında bir artış olması öngörülüyor.

GRAM ALTIN 2024 SONUNDA 3850 LİRA

Uzmanlar, Goldman Sachs’ın tahmininin gerçekleşmesi halinde, bugün 2.450 Türk Lirası olan gram altının yıl sonunda %42’lik bir artışla 3.480 Türk Lirası’na; Citibank’ın tahmini gerçekleşirse yaklaşık %57’lik bir artışla 3.850 Türk Lirası civarında olacağını tahmin ediyorlar.