İlk önce Instagram silinen hesabı geri alma formuna tıklayın. Formu doldurup gönderdikten sonra mail adresinize sayılardan oluşan bir kod gelecektir.

Bu gelen kodu bir a4 sayfasına büyük yazı ile yazıp altına kimlik belgenizi koyarak fotoğraflayın. Bu yolla silinen hesabınızı geri alabilirsiniz.

Instagram Hesabını Yanlışlıkla Sildim Nasıl Geri Açılır?

Instagram hesabımı yanlışlıkla sildim nasıl geri açılır konusunda sizlere detaylı bilgiler vereceğiz.

Bildiğiniz üzere bazı uygulamalarda yada videolarda hesabın geri alınamayacağıdır ama sizlere göstereceğimiz yöntem ile Instagram hesabı geri alma işlemini yapabilirsiniz.

En İyi Hosting Firmaları En İyi Hosting Firmaları

Ayrıca instagram destek hattı https://www.antepsonhaber.com/instagram-destek-hatti/ yapabilirsiniz. Şimdi aşağı kısımda tüm işlemlerin detaylarını anlattık.

Instagram Silinen Hesabı Geri Alma Linki 2024

instagram silinen hesabı geri alma

Instagram silinen hesabı geri alma formu konusunda sizlere tüm detayları göstereceğiz ve hesabınızı geri alacaksınız.

1- İlk olarak Instagram silinen hesabı geri alma linki kısmına tıklayın.

2- Bu hesap bir işletmeyi, ürünü veya hizmeti temsil etmek için mi kullanılıyor?

 • Hayır'a basın.

3- Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız?

 • Bu bölüm güvenilirliğinizi kanıtlamak için oldukça önemli. Eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekiyor. Yanlışlığı tespit edilirse sorun yaşarsınız.

4- Instagram kullanıcı adınız?

 • Instagram hesabımı yanlışlıkla sildim kısmında kullanıcı adı geliyor. Instagram’ın sizi bulup yardımcı olabilmesi adına gereklidir. Doğru bir şekilde doldurmaya özen gösterin.

5- E-posta adresiniz?

 • Hesabınızı silmeden önce giriş yaparken hangi e-posta adresini kullanıyorsanız onu girin. Asla başka bir e-posta adresi girmeyin.

6- Hangi ülkeden yazıyorsunuz?

 • Türkiye deyin, yanlış cevap verirseniz olmaz.

Not: İşlemler artık tamam, doğru bilgileriniz Instagram tarafından kontrol edilecek ve size daha sonra dönüş yapılacaktır. Diğer yandan ise sizden bilgiler istenecek, size girmiş olduğunuz e postaya gönderecekler. Instagram size attığı e posta da bir sayı gönderecek ve o sayıyı instagram'a göndereceksiniz, nasıl yapacaksanız bakalım.

Instagram'dan atılan Mail sonrası yapılacaklar

 • A4 kağıdına, e-posta adresine gelen sayıyı büyük ve okunaklı bir şekilde yazın.
 • Yüz hatlarınızı belli eden bir fotoğrafı öz çekim şeklinde çekin.
 • A4 kağıdının fotoğrafını çekin.
 • Selfie fotoğraf ve A4 fotoğrafını birlikte, Instagram tarafından size gönderilen maile yanıt olarak gönderin.
 • İkisi birlikte gönderilecek, oraya dikkat edin.
 • Yanıtlama yazısı Türkçe değil de İngilizce ise ‘’Reply’’ dedikten sonra aynı şekilde iki fotoğrafı yükleyip gönderin.

Instagram hesabımı yanlışlıkla sildim dediğiniz de bu işlemleri yaparsanız hesabı geri alabilirsiniz. Bu arada Instagram bilgilerinizi ve gönderdiğiniz belgeler 48 saat içinde inceleyip size geri dönüş yapacak. Eğer hesap bilgileri doğru olursa size bir mail gönderecek. Mailde yer alan linke tıklayın.

Bu link sizi, yeni şifrenizi belirlemenizi sağlayacak sayfaya yönlendirecek. Instagram hesabını geri alma işlemi başarılı bir şekilde tamamlanmış demektir. Son olarak yeni şifrenizle beraber hesabınıza tekrardan giriş yapabilirsiniz.

Diğer yandan ise instagram müşteri hizmetleri ile çözmek için buradan https://www.antepsonhaber.com/instagram-musteri-hizmetleri/ bakabilirsiniz.

Instagram Silinen Hesabı Geri Alma 2.Yöntem

Instagram hesabınızı geri almak için doğrudan Instagram'a başvurmanız gerekmektedir. İşte Instagram hesabınızı geri alma sürecine yardımcı olabilecek adımlar:

 1. Instagram uygulamasını veya web sitesini açın.
 2. "Şifreni mi unuttun?" veya "Hesabını mı kaybettin?" gibi benzer bir seçeneği seçin.
 3. Hesabınızı geri almak için kullanabileceğiniz farklı yöntemler sunulacaktır. Bu genellikle e-posta adresinizi veya telefon numaranızı kullanma seçeneğini içerir.
 4. Size sunulan seçeneklerden uygun olanı seçin ve gerekli bilgileri sağlayın.
 5. Instagram, hesabınızı doğrulamanız için size talimatlar verecektir. Bu genellikle bir doğrulama kodu veya bağlantı içeren bir iletişim aracılığıyla gerçekleşir.
 6. Hesabınızı geri alma başvurunuzu tamamladıktan sonra, Instagram yetkilileri talebinizi inceler ve size geri dönüş yapar.

Eğer Instagram hesabınızı geri almak için bu adımları takip ettiğiniz halde sorun yaşıyorsanız, Instagram'ın destek ekiplerine başvurmanız gerekebilir. Resmi Instagram yardım sayfalarında iletişim seçeneklerini bulabilir ve hesap geri alma süreciyle ilgili daha fazla yardım alabilirsiniz.

Editör: Mustafa İYİTÜTÜNCÜ