Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş piyasadaki son dakika gelişmelerini yorumladı! Öte yandan piyasalar ABD Merkez Bankası(Fed) Başkanı Jerome Powell’ın saat 18.00’de yapacağı sunuma odaklanmış durumda.

Piyasalarda rekorlar yaşanırken Para piyasaları uzmanı İslam Memiş, TV 100'deki 'Panik yapma, bekle! Çarşı pazar karıştı' başlıklı yazısında; Bitcoin, borsa, altın ve dolar ekseninde beklentilerini paylaştı.

Memiş, "Bana sorsalar 'Bitcoin veya altın alır mısın?' Hayır derim. Her ikisinde kâr satışlarını beklerim. “Korkuyorum bir şeye girmek istiyorum?” “O zaman borsa ucuz” derim" değerlendirmesinde bulundu.

İslam Memiş'ten Borsa, Altın ve Bitcoin Tahmini! Yatırımcılar Dikkat! 

İslam Memiş’in piyasalara ilişkin dikkat çeken yorumları şöyle: "Emtia ve Bitcoin’de yaşanan yükseliş yatırımcısını hem sevindirdi, hem de heyecanlandırdı. Ancak heyecana gerek yok, her şey beklendiği gibi oluyor.

Bitcoin de, emtialar da iki yıldır zaten baskı altındaydı. Yani, gerçek değerinin altında seyrediyordu. Bu haftaki agresif yükselişlere dikkat! Çünkü sert yükselişler, sağlıklı değil. Sağlıklı ve kalıcı yükselişler için direnç seviyelerinin zamanla kırılması gerekiyor. Orta ve uzun vadede gidecek yolları var ama şimdi dinlenme zamanı.

Bitcoin’in 50 bin dolardan 69 bin dolara, ons altının 2.038 dolardan 2.141 dolara yükselmesini sağlıklısız buluyorum. Kâr satışları her an olabilir. Bana sorsalar “Bitcoin veya altın alır mısın?” Hayır derim. Her ikisinde kâr satışlarını beklerim.

Milletvekillerinin Alacağı Zam Belli Olurken, Asgari Ücrette Ara Zam Başka Bahara Kaldı! Milletvekillerinin Alacağı Zam Belli Olurken, Asgari Ücrette Ara Zam Başka Bahara Kaldı!

“Korkuyorum bir şeye girmek istiyorum?” “O zaman borsa ucuz” derim. Bist100’de aşağıda 8 bin 750-8 bin 400 seviyeleri var. 8 bin 860 puandan günü tamamladı ama aşağıda yine alanı var. Yıl içinde 12-15 bin puan seviyesi ile alakalı öngörümde bir değişlik yok.

Ons altın 2 bin 2.150 dolar aralığında oyalanır. Asıl hedef 2.350 dolar. Dün 2 bin 141 dolar seviyesine yükseldi. Ancak 100 dolarlık bir satış gelmesi gerekir.

İSLAM MEMİŞ GRAM ALTIN TAHMİNİNİ AÇIKLADI

Gram altın serbest piyasalarda dün 2 bin 327 liraya yükseldi. Cuma günü 2 bin 173 lira seviyesinden kapanış yapan gram altın 1 günde 154 lira değer kazandı. Onda da beklediğim seviye aynı 3 bin lira seviyesi. Daha üstü var mı? Evet var, 3 bin 500 lira seviyesi. Ama kademe kademe görelim yükselişi. 2 bin 500-2 bin 700-3 bin- 3 bin 500 gibi.