IBAN Üzerinden Para Gönderenler Dikkat! Suçlu Durumuna Düşebilirsiniz! IBAN Üzerinden Para Gönderenler Dikkat! Suçlu Durumuna Düşebilirsiniz!

Uzmanlar, nadir görülen fakat tehlikeli bir bakteriyel enfeksiyonun Japonya'da rekor hızla yayıldığı konusunda uyardı. Yetkililer hastalığa neyin neden olduğunu belirlemekte zorlanıyor. 45 kentte görülen bakteri, 21 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu.

Japonya'da Gizemli Virüs Yayılmaya Devam Ediyor! 2 Ayda 378 Vaka! 21 Kişi de Hayatını Kaybetti! 

Japonya'da bilim insanlarının henüz nedenini belirleyemediği bir enfeksiyon rekor hızla yayılıyor. Uzmanlar 2024'te görülecek vaka sayısının geçen yılın rekor sayılarını aşmasını bekliyor. Geçen yıl toplamda 941 vaka görülürken bu yılın sadece ilk iki ayında 378 vaka rapor edildi.

Ulusal Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü (NIID), "Streptokokun şiddetli formlarının ardındaki nedenlerle ilgili hala pek çok bilinmeyen faktör var ve henüz bunları açıklayabilecek bir temele oturtamadık." diye konuştu.

47 KENTİN 45'İNDE TESPİT EDİLDİ

Enstitü tarafından yayımlanan rakamlarda geçen yıl 941 vakanın rapor edildiği kaydedildi. 2024'ün ilk iki ayında ise 378 vaka kaydedildi ve Japonya'nın 45 kentinde enfeksiyon tespit edildi.

Japonya'da enfeksiyon tespit edilmeyen sadece 2 kent kaldı. Japon medyasına göre, 2023 yılının son altı ayında tanı konan 50 yaş altı 65 kişiden üçte biri hayatını kaybetti. Bu da hastalık nedeniyle 21 kişini öldüğü anlamına geliyor.

Editör: Haber Merkezi