A1 sınıfı sürücü belgesi gerektiren motosikletlerin B sınıfı sürücü belgesiyle de kullanılabilmesine yönelik düzenlemenin kapsamının genişleyeceği öne sürüldü. Buna göre bir başka ehliyet sınıfının daha düzenleme kapsamına alınması söz konusu.

Motosiklet sahiplerini ilgilendiren düzenlemede ek maddeler yolda! İddiaya göre artık A2 sınıfı motorlar da B sınıfı sürücü belgesiyle kullanılabilecek.

B sınıfı ehliyet sahibi olanların, 125 cc'ye kadar olan motosikletleri kullanabilmesine ilişkin düzenleme şubat ayında Resmi Gazete'de yer alarak yürürlüğe girmişti.

Böylelikle B sınıfı ehliyet sahiplerinin 125 cc'lik taşıtları kullanarak şehir içi ulaşımlarını daha pratik ve ekonomik bir şekilde sağlamaları, ayrıca ulaşımda çeşitliliğin sağlanması hedeflendi.

Bununla birlikte B sınıfı ehliyete sahip sürücülerin herhangi bir sürücü kursundan “motosikletler için uygulama direksiyon eğitimi alması” koşulu yeterli görüldü.

IBAN'a Para Gönderip Açıklama Kısmına Bunu Yazmayanlar Yandı! IBAN'a Para Gönderip Açıklama Kısmına Bunu Yazmayanlar Yandı!

Halk TV'de yer verilen iddialara göre, düzenlemenin kapsamının genişletilmesine hazırlanılıyor.

Yetkililerinn ek maddeleri kabul etmeye hazırlandığı belirtildi.

Bu kapsamda A2 sınıfı motorların da ilerleyen tarihlerde bu düzenlemenin kapsamına dahil edileceği konuşuluyor.

Editör: Haber Merkezi