İsrail'in uzun süredir planladığı Refah saldırısı başladı! Filistin'den ilk açıklama geldi. Saldırıda çok sayıda can kaybı yaşandığı belirtildi.

Filistin Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in dün akşam başlattığı Refah saldırısında çok sayıda yaralı olduğunu duyurdu. Bakanlıktan gelen açıklamaya göre saldırı dün akşam itibarıyla duyuru yapılmadan başladı.

Açıklamada 14 Filistinlinin yaşamını yitirdiği, çok sayıda yaralı olduğu aktarıldı.

IMF Başkan Yardımcısı'ndan Mehmet Şimşek'e Övgü! Biz de Bu Politikayı Tavsiye Ederdik! IMF Başkan Yardımcısı'ndan Mehmet Şimşek'e Övgü! Biz de Bu Politikayı Tavsiye Ederdik!

İsrail Başbakanı Netanyahu, 14 Mart'ta Başbakanlık Basın Ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Gazze Şeridi'ndeki Filistinlilerin sığındığı Refah'a kara saldırısı başlatmamaları için üzerlerinde uluslararası baskı olduğunu ancak bunları "püskürteceğini ve Refah'a gireceklerini" belirtmişti.

ABD Başkanı Joe Biden, telefonda görüştüğü İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya, İsrail'in Refah'a yönelik "kapsamlı bir kara operasyonu" düzenlemesi konusundaki "derin endişelerini" dile getirmişti.