Jeofizik Y.Müh. Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan son paylaşımında deprem olmadan önceki yaşanacak belirtileri aktardı. Ercan, İstanbul'a da dikkat çekerek en korkutan 5 ilçenin adını verdi.

2023 yılı Türkiye'de acı hatıralarla dolu bir yıl oldu. 6 Şubat'ın ilk saatlerinde meydana gelen yıkıcı depremde 11 ilde toplamda 50 binden fazla vatandaşımızı kaybettik. Daha 6 Şubat'ın yaşattıkları unutulmadan Türkiye olası İstanbul depremini konuşmaya başladı.

Hemen hemen her uzmanın söyledikleri yakından takip edilmeye başlanırken son olarak Jeofizik Y.Müh. Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan'dan dikkat çeken bir paylaşım daha geldi. Ercan deprem yılında ve deprem haftasında olabilecekleri tek tek sıraladı. Öte yandan İstanbul'un ilçeleriyle ilgili de uyarıda bulundu.

Ercan'ın paylaşımı şu şekilde;

Altın Yatırımcıları Dikkat! İslam Memiş Tarih verdi! Altın Gram Fiyatı 3000 TL'yi Görebilir Altın Yatırımcıları Dikkat! İslam Memiş Tarih verdi! Altın Gram Fiyatı 3000 TL'yi Görebilir

İSTANBUL'DAN 5 İLÇE SIRALADI

Depremde, kırık(fay) yıkmaz, sarsıntı yıkar. Sarsım gevşek yerde büyür, yapıyı çalkalar.

Yıkımların %65 nedeni Yer, %35'i Yapısal kusurlardır. Yoğun, çok katlı yapılaşmış, Esenyurt, Beylikdüzü, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bakırköy korkutuyor. İstanbul'da kazanç, bilimi yok saydı.