Jeofizik Y.Müh. Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan son paylaşımında deprem olmadan önceki yaşanacak belirtileri aktardı. Ercan, İstanbul'a da dikkat çekerek en korkutan 5 ilçenin adını verdi.

2023 yılı Türkiye'de acı hatıralarla dolu bir yıl oldu. 6 Şubat'ın ilk saatlerinde meydana gelen yıkıcı depremde 11 ilde toplamda 50 binden fazla vatandaşımızı kaybettik. Daha 6 Şubat'ın yaşattıkları unutulmadan Türkiye olası İstanbul depremini konuşmaya başladı.

Hemen hemen her uzmanın söyledikleri yakından takip edilmeye başlanırken son olarak Jeofizik Y.Müh. Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan'dan dikkat çeken bir paylaşım daha geldi. Ercan deprem yılında ve deprem haftasında olabilecekleri tek tek sıraladı. Öte yandan İstanbul'un ilçeleriyle ilgili de uyarıda bulundu.

IBAN Üzerinden Para Gönderenler Dikkat! Suçlu Durumuna Düşebilirsiniz! IBAN Üzerinden Para Gönderenler Dikkat! Suçlu Durumuna Düşebilirsiniz!

Ercan'ın paylaşımı şu şekilde;

İSTANBUL'DAN 5 İLÇE SIRALADI

Depremde, kırık(fay) yıkmaz, sarsıntı yıkar. Sarsım gevşek yerde büyür, yapıyı çalkalar.

Yıkımların %65 nedeni Yer, %35'i Yapısal kusurlardır. Yoğun, çok katlı yapılaşmış, Esenyurt, Beylikdüzü, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bakırköy korkutuyor. İstanbul'da kazanç, bilimi yok saydı.

Editör: Haber Merkezi