Gaziantep Valiliği'nin koordinasyonunda düzenlenen programda, Şahinbey Belediyesi ve İl Milli  Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle başarılı öğrenciler için destek protokolü imzalandı. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep Valisi Kemal Çeber ve Gaziantep İl Milli  Eğitim Müdürü Yasin Tepe ile LGS'de yüzde 5-4-3-2 ve yüzde 1'lik dereceye giren Şahinbeyli öğrencilere 1.500 ile 5.000 TL arasında destekte bulunmak için protokol imzaladı.

Eğitimin çocuklar için önemli olduğunu vurgulayan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu “Şahinbey Belediyesi olarak eğitime her türlü desteği vermeye devam ediyoruz.

Geçen yıl LGS’de %1'lik dilime giren öğrencilere 6.450 lira  eğitim desteği sağladık. 15.500.000 milyon kitap dağıttık. LGS ve üniversite giriş sınavında sosyal tesislerimiz, gençlik merkezlerimiz ve açtığımız kurslarla öğrencilere; kaynak kitap, eğitim desteği ve denemelerle destek vermeye devam ettik. LGS'de Gaziantep’in başarı sıralamasının 9'a yükselmesi çok güzel bir şey.

Biz de başarı gösteren öğrencilerimizi özellikle Şahinbey'deki okullarımızı tercih eden, %1'lik dilime giren 2, 3, 4 hatta 5'e kadar olan öğrencilerimize burs desteği vereceğiz. İlk tam puan alan öğrencilerimize aylık 5'er bin lira, ilk %1'lik dilime giren öğrencilere 3500 lira, 2., 3., 4., ve 5. Öğrenciye sırasıyla 3500, 2500, 2000 ve 1500 TL aylık olmak üzere burs vereceğiz. Öğretmenlerimizi, okul müdürlerimizi, velilerimizi ve başarılı olan tüm öğrencilerimizi kutluyor, bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum.” dedi.

Gaziantepli Öğrenci BERİL AYBÜKE'den Çok Manalı Bozkurt İşareti! Gaziantepli Öğrenci BERİL AYBÜKE'den Çok Manalı Bozkurt İşareti!

9 AYLIK BİR BURS

İl Milli  Eğitim Müdürü Yasin Tepe ise, “Liselere giriş sınavıyla ilgili Gaziantep’imizin  eğitim anlamında her geçen yıl üzerine koyarak güzel bir sonuca imzalar attığı bir gündeyiz ve Saygıdeğer Valimizin öncülüğünde Şahinbey Belediyesi’nin LGS'de başarı gösteren Şahinbey ilçesindeki sınavlı okulları tercih eden gençlere bir sürprizi var. Bu sürpriz ise gençlerimize verilecek 9 aylık bir burs. Gaziantep’imizin  eğitimi adına yapılan bütün desteklere şahsım adına çok teşekkür ediyorum.” dedi.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

VERİLECEK DESTEK

Şahinbey Belediyesi 2023 – 2024 LGS sınavında tüm sorulara doğru cevap verip, İlçemizdeki sınavlı okulları ilk tercihine yazıp, yerleşen öğrencilere 5.000 TL, % 1’lik dilimde olanlara 3.500 TL, % 1 - %2’lik dilimde olup, ilçemizdeki sınavlı okulları ilk 2 tercihine yazıp, yerleşen öğrencilere 2.500 TL, % 2 - % 3’lük dilimde olup, İlçemizdeki sınavlı okulları ilk 3 tercihine yazıp, yerleşen öğrencilere 2.000 TL, % 3 -% 5’lik dilimde olup ilçemizdeki sınavlı okulları ilk 4 tercihine yazıp, yerleşen öğrencilere 1.500 TL destekte bulunacak.

Editör: Haber Merkezi