Bebekleri usulsüz yöntemlerle kamudan özel hastanelere sevk edip SGK’yı dolandıran şebeke çökertildi. Gözaltına alınanların tamamı doktor ve hemşirelerden oluştu.

SGK’yı Dolandıran Şebeke Çökertildi! Doktor Detayı Kan Dondurdu! 

ATV'de yer alan habere göre, Tekirdağ'da özel bir hastanenin bazı çalışanları haksız kazanç elde etmek için skandala imza attı. Kuvöz boş kalmasın diye devlet hastanesine götürülmesi gereken bebekleri çalıştıkları kuruma sevk ettiler. Gözaltına alınan çete üyelerinin hepsi doktor ve hemşirelerden oluşuyor.

Operasyon İstanbul ve Tekirdağ'da yapıldı. Aralarında doktor ve hemşireler de vardı. Gelen ihbarda telefondaki kişi 112'ye gelen çağrılarda hasta bebekse, bebeğin anlaşma yaptıkları özel hastanelere yönlendirildiklerini söyledi.

SGK, her bebek için hastaneye günlük 8 bin TL ödeme yapıyor. Özel hastanenin birkaç personeli kuvöz boş kalmasın diye 112 çalışanlarıyla anlaşma yapıldı. Bebekler yoğun bakım kuvözüne alındı ama iyileştikleri halde kuvözden çıkartılmadılar.

Aileler bebeklerin durumunu öğrenmek istediğinde karşılarına kendisini doktor olarak tanıtan hemşirelerin çıktığı da savcılık dosyasına girdi.

Gaziantep CHP İl Başkanı Reisoğlu: Gaziantep Yeniden Solun Kalesi Olacak! Gaziantep CHP İl Başkanı Reisoğlu: Gaziantep Yeniden Solun Kalesi Olacak!

Yoğun bakım servisinde doktorun 7/24 saat boyunca odada olması gerekiyor. Kayıtlarda yoğun bakımda doktor görünse de savcılık HTS kayıtlarını incelediğinde aslında doktorların hastanede olmadığını da tespit etti.

6 HASTANEYE OPERASYON, 31 SAĞLIK ÇALIŞANI GÖZALTINDA

İşin içinde iddiaya göre 6 hastane var, o noktalara eş zamanlı operasyon düzenlendi. Şebeke çökertildi. 14 doktor, 17 hemşire gözaltına alındı.