CHP uzun yıllar sonra ilk kez birinci parti olarak seçimden çıkmayı başarınca seçim anketlerinden gelen sonuçlar da merak konusu oldu. ASAL Araştırma da son seçim anketini yayınladı.

Yerel seçimlerin ardından yapılan ilk anketlerin sonucu ise gelmeye başladı. Asal Araştırma, mayıs ayında gerçekleştirdiği genel seçim anket sonuçlarını yayımladı. Anket sonucuna göre CHP, yerel seçimlerdeki birinci parti olma başarısını genel seçimlere de taşıyor. Ankette CHP yüzde 31.5 ile birinci sırada yer alırken AK Parti ise yüzde 30.6 ile ikinci oldu.

MHP ise yüzde 10.1 ile ankette üçüncü sırada yer aldı. Dem Parti ise yüzde 9.6 ile MHP’nin ardından dördüncü sırada… Asal Araştırma'nın 24-28 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirdiği genel seçim anketinin sonuçları paylaşıldı.

Vatandaşlara, "Bu Pazar bir milletvekili seçimi olsa hangi siyasi partiye oy verirsiniz?" sorusu yöneltildi. Kararsızlar/Oy Kullanmayacağım/Fikrim Yok/Cevap Yok/yanıtları orantısal olarak dağıtıldıktan sonra partilerin oy oranları şu şekilde oldu:

Gaziantep Rekorlar Kırmaya Devam Ediyor! Tam 59 Firma Yer Aldı! Gaziantep Rekorlar Kırmaya Devam Ediyor! Tam 59 Firma Yer Aldı!

Editör: Haber Merkezi