IBAN Üzerinden Para Gönderenler Dikkat! Suçlu Durumuna Düşebilirsiniz! IBAN Üzerinden Para Gönderenler Dikkat! Suçlu Durumuna Düşebilirsiniz!

Türkiye'nin En Büyük İkinci Camisi Şahinbey Millet Camii Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Katılımıyla Açıldı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep'te Şahinbey Millet Camii'nin açılış töreninde konuştu. Erdoğan, "Camilerimiz birlik ve beraberliğin sembolüdür. İlim ve ahlak derslerinin verildiği ilim merkezleridir. Camilerimizin rollerine geniş açıdan bakmayı faydalı görüyorum. Her alanda kendimizi geliştirmenin yollarını aramalıyız. Çocuklarımızı camilere daha çok getirmeliyiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: Ben Mehmet Tahmaz kardeşime böyle bir eserin inşasında adım atması noktasında teşekkür ediyorum. Bu eser Gaziantep’in şanına şan kattı.

Şahin bey belediyemizi ve ekibini tebrik ediyorum. 17 bin kişinin ibadet edebileceği cami ile ihtiyacı karşılayacağız. Selçuklu ve Osmanlı izleri taşıyan caminin Gaziantep’e çok değerler katacağına inanıyorum. Şahin Bey millet cami kütüphanesi, kitap kafesi sosyal donatıları ile yaşam alanı olarak donatıldı. 4-6 yaş çocuklara imkan sunulmasını önemli görüyorum.

Editör: Haber Merkezi