AK Parti Gaziantep Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin Kimdir? Fatma Şahin'in Özgeçmişi! Fatma Şahin'in özgeçmişi, AK Parti'nin yerel seçim adaylarını duyurması ardından gündem oldu.

Başkan Tahmazoğlu Millet Lokantaları Açıyor! Başkan Tahmazoğlu Millet Lokantaları Açıyor!

AK Parti Gaziantep Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin Kimdir? Fatma Şahin'in Özgeçmişi

Fatma Şahin 1966 yılında Gaziantep’te dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Gaziantep’te, yükseköğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya ve Metalürji Bölümü’nde tamamladı. Gaziantep’e dönerek bir boya fabrikasında iş hayatına atıldı. 2002 yılında Adalet ve Kalkınma Partisinin Gaziantep’teki ilk kurucularından oldu.

2002 seçimlerinde Gaziantep’ten ilk kadın milletvekili olarak seçildi. TBMM Sanayi, Ticaret ve Enerji Komisyonu, AB Uyum Komisyonu ve çeşitli soruşturma komisyonlarında görev aldı. TBMM Töre ve Namus Komisyonu ile Çocuklara Karşı Şiddeti Araştırma Komisyonunda başkanlık yaptı.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığında bir dönem Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcılığı, bir dönem de Siyasi İşlerden Sorumlu başkan Yardımcılığını üstlendi. 2007 yılında AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları başkanı olarak görev aldı. 2011 seçimleri sonrasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının kurucu bakanı olarak görevlendirildi.

Editör: Mustafa İYİTÜTÜNCÜ